


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 520 MHz |
| Power Dissipation | 30.5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Continuous Drain Current (ID) | 2.6 A |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 250 mV |
| Gain | 20.8 dB |
| Output Power | 3 W |
| Test Current | 100 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Test Voltage | 7.5 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 12 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -500 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
